You-Guuuurt Blech! Whine! Bitch!
Jun. 10th, 2012 07:57 pm![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Instead of my regular yogurt I bought the one on sale @ 8 for $10.00
That was a mistake. A sale is only a good thing if it's something you'll eat. I don't know what I was thinking. I can barely stomach the texture of yogurt and the one I usually get is only 4 ounces, I can eat it in 3 or 4 spoonfuls. The one I bought was 6. It's also fruit on the bottom which means I have to stir it which mean small lumps are all through it.
So back to the store I go and this time I'll stick with my tried and true.
Sometimes I'm so smart I'm dumb.
That was a mistake. A sale is only a good thing if it's something you'll eat. I don't know what I was thinking. I can barely stomach the texture of yogurt and the one I usually get is only 4 ounces, I can eat it in 3 or 4 spoonfuls. The one I bought was 6. It's also fruit on the bottom which means I have to stir it which mean small lumps are all through it.
So back to the store I go and this time I'll stick with my tried and true.
Sometimes I'm so smart I'm dumb.